Jaka wylewka na ogrzewanie podłogowe?
Wylewki anhydrytowe KNAUF
Budując dom lub wykańczając mieszkanie, coraz częściej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. Rezygnując z grzejników, zyskujemy dodatkową przestrzeń i większą swobodę w aranżacji wnętrz. Ogrzewanie podłogowe musi jednak przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję. Stąd tak bardzo ważna jest decyzja o wyborze takiej posadzki, która nie będzie izolować ciepła oddawanego przez gąszcz rur grzewczych, ale przewodzić je i oddawać do pomieszczenia.
Oszczędność energii
Optymalnym uzupełnieniem podłogowych systemów grzewczych są anhydrytowe wylewki samopoziomujące Knauf. Charakteryzuje je wysoki współczynnik przenikania ciepła {Xz = 1,66 - 1,87 W/mk), który ma bezpośredni wpływ na szybki i łatwy przepływ ciepła, wytwarzanego przez instalacje ogrzewania podłogowego, do pomieszczenia. Także płynna konsystencja wylewki bez pęcherzy powietrza, ułatwia przenikanie ciepła. W sumie wysoki współczynnik przenikania oraz powierzchnia bez pęcherzy powietrznych skracają okres nagrzewania pomieszczenia o połowę w porównaniu do wylewek cementowych, co w oczywisty sposób przekłada się na wymierną oszczędność energii.
Do stosowania także na drewnianych stropach
Technologia wykonania wylewek anhydrytowych wymaga minimalnej otuliny rur grzejnych (zaledwie 35 mm), co daje niewielki współczynnik oporu przewodzenia ciepła, a także mniejszy ciężar wylewki. To z kolei sprawia, że wylewki te można stosować także na drewnianych stropach.
Oszczędność kleju i czasu
Płynna konsystencja wylewek anhydrytowych Knauf nadaje im naturalne właściwości samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie równe i gładkie powierzchnie, dzięki czemu można obniżyć koszty związane z dalszymi pracami wykończeniowymi poprzez oszczędność kleju w przypadku układania terakoty lub gresu oraz oszczędność czasu dzięki szybszemu wykonaniu.
Redukcja ryzyka powstawania pęknięć i zarysowań
Inna zaleta wylewek anhydrytowych Knauf to bezskurczowe wiązanie, które niemal do zera redukuje ryzyko powstawania pęknięć i zarysowań. Podczas wiązania w anhydrycie nie dochodzi bowiem do odkształceń, takich, które czasami powstają w posadzkach cementowych, znanych wykonawcom jako tzw. "efekt miski". Ponadto wylewki anhydrytowe nie wymagają zbrojenia.
Uniwersalność i prostota wykonania
Nie bez znaczenia jest również łatwość i szybkość wykonania wylewek anhydrytowych Knauf. Ich technologia jest na tyle prosta, że niemal każda firma budowlana jest je w stanie wykonać. Warto też odnotować, że na posadzkach wykonanych z wylewek anhydrytowych układać można zarówno terakotę jak i parkiet, lub też wybrać inny dowolny rodzaj podłogi.
Podłoga to podstawa. Podstawą zaś podłogi, po której chodzimy, jest wysokiej jakości posadzka, która w istotny sposób wpływa na jakość mieszkania. Warto wybrać wylewki anhydrytowe Knauf, które spełniają wszystkie wymagania stawiane przez architektów, wykonawców i użytkowników ogrzewania podłogowego.